Będąc ostatnio we Wrocławiu w końcu udało mi się wygospodarować chwilę czasu na zawitanie na Dworzec Świebodzki. Z Dworca Głównego wcale nie jest tak daleko, i warto tu zajrzeć na moment.
Niestety pogoda nie dopisała mi znowu, było zimno, pochmurno, wietrznie i deszczowo.
 |
| Dworzec Świebodzki |
Od strony byłego wejścia głównego nie da się już dostać na perony. Jedynie w niedzielę, kiedy na terenie stacji odbywa się giełda różności, otwarta jest boczna furtka. Żeby dostać się na stację trzeba obejść dworzec. Można to zrobić zarówno z lewej jaki i prawej strony (lepsza opcja).
 |
| Boczna elewacja |
 |
| Boczne wejście - obecnie Teatr Polski |
Po przejściu wzdłuż bocznej części budynku dworca dotrzemy w końcu na perony dawnej stacji - Wrocław Świebodzki. Jest tu w miarę czysto, bo teren jest sprzątany po niedzielnej giełdzie.
 |
| Widok z peronu w stronę wejścia głównego |
 |
| Boczna fasada |
 |
| Boczna fasada |
 |
| Drzwi bocznego wejścia na dworzec |
 |
| Dawny hol z piękną panoramą na ścianie |
 |
| Widok na wyjście główne |
Przemieszczając się teraz w kierunku wyjazdu ze stacji natrafiamy na trzy ciekawe obiekty na stacji, a mianowicie na starą lokomotywę oraz dwa dawne wagony pasażerskie.
 |
| Widok w kierunku wylotu stacji |
 |
| Lokomotywa |
 |
| Dawne wagony pasażerskie |
 |
| Widok spod końca peronu |
Przemieszczając się dalej zobaczymy takie oto widoki:
 |
| Widok w kierunku stacji |
 |
| Budynek kolejowy |
 |
| Słup dawnej trakcji |
 |
| Budynki kolejowe |
 |
| Budynek dawnej nastawni |
 |
| Widok wylotu stacji |
Wracając już spowrotem w stronę budynku dworca zatrzymałem się na chwilę na ostatnie fotki.
 |
| Widok ogólny w stronę stacji Wrocław Świebodzki |
 |
| Plac stacyjny obecnie |
Cieszę się, że w końcu zawitałem tu znowu. Ostatni raz byłem tu jak byłem mały i jeździłem stąd pociągiem do Wałbrzycha. Kiedy to było ...
Więcej fotek z tej wycieczki znajdziecie na moim koncie na - Google Picasa.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz